ביטוח לעובדים בחו"ל

   

ביטוח לעובדים בחו"ל

לפני כל נסיעה לחו"ל, על אחת כמה וכמה נסיעה לצורכי עבודה, יש להצטייד בביטוח בריאות. בחירת ביטוח הבריאות הוא אחד הדברים החשובים ביותר בשלבי ההתארגנות לקראת הנסיעה, אולם יש מי שטועים לחשוב שמדובר בעניין שולי וחסר מחשיבות. זאת מפני שהם מתקשים להאמין שמשהו רע באמת יכול לקרות להם.

באנגלית ישנו ביטוי שאומר: "Better safe than sorry". ביטוח בריאות איכותי ומקיף עשוי להגן עליכם בכל צרה רפואית שעשויה לפקוד אתכם במהלך שהותכם בחו"ל. לכן, מומלץ להקדיש זמן ומחשבה בבחירת הביטוח הנכון ביותר עבורכם ולא להתפתות בהכרח אחר ההצעה הזולה ביותר, כי זו עוד עלולה לעלות לכם ביוקר.

פורטל עבודה בחו"ל Maka אסף במיוחד עבורכם מידע חשוב בנושא.

מה חשוב לבדוק בפוליסת הביטוח?

הפוליסה היא מסמך ארוך, מסורבל ולא פשוט לקריאה, אך חשוב לתת עליה את הדעת. יש להתעמק בפוליסה, ולא לדלג על האותיות הקטנות. חשוב לוודא שהפוליסה בה בחרתם מכסה אתכם במגוון רחב ככל האפשר של מצבים. החל מתאונות דרכים, תאונות עבודה או מחלות שעשויות לפקוד אתכם במהלך שהותכם בחו"ל וידרשו תשומת לב רפואית.

לא כל ביטוח מכסה כל מצב רפואי, לכן יש לוודא כי הביטוח בו בחרתם נותן מענה לצרכים הייחודיים לכם. בדרך כלל, ישנו חלק בפוליסה המגדיר באילו מצבים רפואיים אין כיסוי של הביטוח. עברו על חלק זה בקפידה וודאו כי לא מדובר במשהו שעשוי להיות חיוני עבורכם.

בדרך כלל, הנוסעים לצורכי עבודה בחו"ל נוסעים לתקופה של מספר חודשים לפחות. לכן, יש להיות ערים להבדלים בין פוליסות המיועדות למצבי חירום בלבד (הרלוונטיות יותר לתקופות קצרות) ופוליסות מקיפות יותר, המכסות גם טיפולים שוטפים (אלו רלוונטיות יותר למי שמתכוון לשהות בחו"ל לתקופה ארוכה). יש לקחת בחשבון כי בחו"ל, ובמיוחד באירופה וארה"ב, השירותים הרפואיים הכי בסיסיים מאד יקרים. קחו זאת בחשבון על מנת שלא תמצאו את עצמכם ללא מענה למצבים מסוג זה.

יש להקפיד ולבדוק מה בדיוק מכסה הביטוח. האם הוא מכסה אשפוזים? טיפולים מתמשכים בחו"ל? ניתוחים? בדיקות בתקופת הריון? טיפולי שיניים? מה תקרת הכיסוי שהוא מספק? מה גובה עלות ההשתתפות העצמית?  נסו לבחור בביטוח המכסה מצבים רבים ככל האפשר, שתקרת הכיסוי בו היא הגבוהה ביותר וההשתתפות העצמית בו היא הנמוכה ביותר.

על כל צרה שלא תבוא

זכרו, ביטוח בריאות הוא משהו שעושים מתוך תקווה כי לא תאלצו להשתמש בו, אך יאפשר לכם נסיעה בראש שקט על כל צרה שלא תבוא. עבודה בחו"ל עשויה להיות חוויה מהנה לכל החיים. ודאו כי אתם מתכוננים אליה על הצד הטוב ביותר.

למידע מקיף על עבודות בחו"ל, טיפים, המלצות, פורומים ועוד, אתם מוזמנים לבקר באתר מכה, הפורטל הגדול והמקיף ביותר בארץ בנושא עבודות בחו"ל.