ביטוח נסיעות לחו"ל במסגרת עבודה בחו"ל

   

ביטוח נסיעות לחו"ל במסגרת עבודה בחו"ל

האפשרות לצאת לחוץ לארץ איננה מוגבלת רק למטרות של טיול ונופש. לא מעט אנשים מחפשים הזדמנויות של עבודה בחו"ל, כאשר ארצות צפון אמריקה – ארה"ב וקנדה – הן מהמבוקשות ביותר לצורך כך.

בין היוצאים לחו"ל למטרות עבודה ניתן למצוא אנשים היוצאים בגפם לצד אנשים היוצאים עם כל בני המשפחה, אנשים צעירים ובעלי בריאות תקינה לצד אנשים הסובלים ממחלות שונות.

כפי שידוע לכל, אפילו נסיעה קצרה לחו"ל מצריכה רכישה של פוליסת ביטוח מתאימות. כאשר מדובר על נסיעה ארוכה יותר מהנופש הממוצע, אין ספק שבמקרה של עבודה בחו"ל  - לרכישת ביטוח חשיבות גדולה פי כמה וכמה.

עבודה בחו"ל והוצאות בריאות

לרכישת ביטוח לטובת עבודה בחו"ל יש משמעות מיוחדת מכמה בחינות. ראשית, ביטוח נסיעות או ביטוח בריאות מתאים נועד לספק שקט נפשי בזמן השהות מעבר לים. בין אם מדובר בעבודה לטווח ארוך ובין אם מדובר בנסיעה לצורך עבודה זמנית, עדיף לשמור על ראש נקי מדאגות ולהתרכז בהצלחה בעבודה.
שנית, טיפולים רפואיים במרבית מדינות העולם המפותח, למשל בארה"ב, בקנדה ובחלק ממדינות אירופה, ניתנים באופן שונה מאוד מאשר במדינת ישראל. בעוד שבארץ מרבית הטיפול ניתן במסגרת הרפואה הציבורית, על סמך הפרשות לביטוח לאומי, בחו"ל כמעט כל שירותי הרפואה האיכותיים ניתנים רק לבעלי ביטוח מתאים. למי שלא רכש ביטוח פתוחה הדרך לשלם עבור הוצאות הטיפול באופן פרטי, אבל עבור מרבית האנשים מדובר באפשרות לא ריאלית. העלות פשוט גבוהה מידי, גם לטיפולים שוטפים.


חשוב להישאר מכוסים

ביטוח נסיעות לחו"ל נחשב לביטוח טוב ומספק, בתנאי שרוכשים אותו למטרה אליו הוא נועד. ביטוח נסיעות רגיל נועד לספק כיסוי לתיירים, כאלה אשר שוהים בארץ היעד לזמן מוגבל. לעומת זאת, ביטוח נסיעות שנועד לכסות גם עובדים, צריך להיות תפור על פי צרכי המבוטח ולעיתים – המבוטחים.

במסגרת של עבודה בחו"ל נדרשים העובדים לבצע בדיקות שונות ולקבל טיפולים שוטפים. גם רכישת התרופות היא דבר כמעט בלתי נמנע כמו גם הפנייה לרופא השיניים, מעת לעת. כאשר אפילו רכישה של תרופת מרשם הפשוטה ביותר הופכת ליקרה מאוד ללא ביטוח וכאשר אפילו בדיקה שגרתית אצל רופא כללי עבור הילד שסובל מכאבי בטן יקרה ללא כל פרופורציה, הביטוח לעובד הוא צורך חיוני ומהותי.

חליפת ביטוח מתאימה

כדי לרכוש ביטוח נסיעות לטובת עבודה בחו"ל כדאי לפנות לסוכנות ביטוח מתמחה. לא כל סוכן ביטוח מחזיק במומחיות הדרושה לתפירת ביטוח מתאים ובוודאי שהדבר נכון כאשר מדובר על הביטוחים הישירים.

סוכנות הביטוח המקצועית תרצה לקבל מהמבוטח לעתיד פרטים שונים, על מנת להתאים לו את חליפת הביטוח הטובה ביותר, לו ואם צריך – גם לבני משפחתו. בין היתר ישנה חשיבות לגיל המבוטח, למצב הבריאות, לסוג העבודה וכדומה. יש פוליסות שונות שמתאימות יותר במקרה שמדובר על עבודת מכירה בארה"ב או עבודה בחו"ל בהייטק, לעומת כאלה שמתאימות לעיסוקים מסוכנים יותר כגון עבודה בשיפוצים או עבודה פיסית אחרת.