המחשב הנייד בטוח עם ביטוח נסיעות לחו"ל

   

המחשב הנייד בטוח עם ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח מחשב נייד הוא אחד מסוגי הביטוח המיוחדים ביותר בעולם פוליסות הביטוח עבור נסיעות לחו"ל. לפני שנבין איך מחשב נייד משתלב בתוך ביטוח נסיעות לחו"ל, נבין קצת מה השימושים שלו. היום, כמעט לכל ישראלי יש מחשב נייד ברשותו. העבודה עם מחשב נייד היא נוחה מאד, ומאפשרת ניידות בין הבית, העבודה והחברים. לא מעט ישראלים לוקחים את המחשב הנייד שלהם איתם לנופש בתוך הארץ, ובשנים האחרונות ישראלים רבים אף לוקחים איתם את המחשב הנייד שלהם איתם לחו"ל.

הסיבה יכולה בין השאר להיות גם לצורכי עבודה - לא מעט אנשי עסקים נודדים בין הארצות ומבצעים עסקים בעזרת המחשב הנייד שלהם. יש גם ישראלים שפשוט לוקחים איתם את המחשב הנייד עבור הנוחות. אבל בכל מקרה שבו אתם לוקחים מחשב נייד, חשוב שיהיה סעיף מיוחד שלו, שיהיה כלול בתוך ביטוח נסיעות לחו"ל.
 

לבטח את המחשב הנייד שלכם

אבל למה חשוב לבטח את המחשב הנייד בפוליסה של ביטוח נסיעות לחו"ל? מה נשתנה בחו"ל מאשר בארץ? נכון, בארץ מעטים מבטחים את המחשב הנייד שלהם, אבל במקרה של ביטוח נסיעות לחו"ל זה כבר סיפור שונה. ראשית, המחשב שלכם הולך להיות הרבה יותר נייד במהלך השהות שלכם בחו"ל, וזה כבר משפיע עליו מאד. ברוב המקרים בארץ, המחשב אולי נייד, אבל 70% מהזמן הוא במקום אחד, ולכל היותר הוא נוסע אתכם ברכב הפרטי שלכם, בין מקום העבודה לבית. במקרה של חו"ל המצב שונה. אתם במקומות ציבוריים, במלונות, בטיסות ובנסיעות בתחבורה ציבורית. כל המקרים האלה מחייבים אתכם לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל עבור המחשב הנייד, מכיוון שהוא הרבה יותר חשוף לפגיעות שונות. מחשבים ניידים הם יחסית רגישים לפגיעות, בפרט במסך שלהם. אין לדעת מתי המחשב יקבל מכה ופשוט יפסיק לעבוד. בעזרת ביטוח נסיעות לחו"ל אתם מבטיחים לעצמכם שתקבלו החזר כספים מלא, על מנת שתוכלו לקנות מחשב נייד חדש, בחו"ל או כאשר כבר תנחתו בחזרה בארץ.

לא רק פגיעה פיזית יכולה להתבצע במחשב, אלא גם גניבה או אבדן. כאמור, אתם הולכים להסתובב לא מעט עם המחשב הנייד שלכם ברחבי המדינות הזרות השונות. יש לא מעט גנבים ושודדים שרואים בתיירים עם מחשב נייד כשעת כושר לגניבה. אתם לא צריכים לחשוש כלכלית מפני גניבה כזו, פשוט כי רכשתם פוליסה של ביטוח נסיעות לחו"ל, שכוללת בתוכה גם ביטוח מחשב נייד, שתיתן לכם החזר כספי תואם למחשב שלכם.
 

כמה פרטים על רכישת הפוליסה

אם אתם מתעניינים בנוגע לרכישת פוליסה של ביטוח מחשב נייד עבורכם, חשוב שתדעו כמה דברים. ראשית, עליכם קודם כל להיות בעלי המחשב, ורק אחר כך לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. כלומר, לא לקנות אחר כך את המחשב הנייד בדיוטי פרי. עליכם למסור לחברת הביטוח פרטים שונים על המחשב הנייד שלכם, הדגם שלו, המחיר שבו קניתם אותו וכיו"ב. מומלץ מראש להצטייד בפרטים הללו, בטרם אתם פונים לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל. עליכם כמובן להצהיר מראש, על כך שהמחשב שלכם נלקח אתכם כשהוא במצב תקין לחלוטין (ממש כמו שחשוב לחתום על הצהרת בריאות ברגע שרוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל). יש פעמים שבהן חברות הביטוח דורשות אחוז מסוים של השתתפות עצמית, אם אתם דורשים כיסוי ביטוחי עבור מחשב נייד יקר במיוחד, אולם הוא מזערי יחסית לפיצוי שתקבלו מחברת הביטוח.

בטחו את המחשב הנייד שברשותכם ותוכלו להינות מחופשה בטוחה.