ביטוח נסיעות כללים בסיסיים

   

ביטוח נסיעות כללים בסיסיים

מחירן של פוליסות ביטוח - לא יקר, והכרחי

במדינת ישראל יש מספר ביטוחים. השניים הראשונים הם ציבוריים:

  • ביטוח בריאות
  • ביטוח משלים של קופות החולים.

ההרחבה השלישית היא פרטית - והיא משלימה את הביטוח המשלים.
ביטוח נסיעות הוא אחד מהביטוחים המשלימים הללו, מכיוון ששני הביטוחים הראשונים לא תקפים בחו"ל. ביטוח נסיעות מאפשר לכם לנסוע בראש שקט.

פוליסת ביטוח נסיעות

החלטתם לנסוע לחופשה בעולם, רעיון מצויין למי שעובד קשה. דאגתם לכל הפרטים - יש לכם חופשה רשמית מהעבודה, שמתם כסף בצד כדי לשלם את הנסיעה והכול מוכן: ארזתם, התארגנתם, שכרתם אוטו ומלון.
הדבר החשוב ביותר שעליכם לעשות - אולי יותר מכל אלו - הוא לשמור על בריאותכם בחו"ל. ביטוח נסיעות דואג לכם אם משהו ישתבש חס וחלילה: חשוב להיות מוכנים לכל מקרה - מסתם צורך בפגישה עם רופא כללי, ועד אשפוז חלילה בשל זיהום או שבירת רגל והצורך בפינוי מוסק. ביטוח נסיעות מכסה לכם את כל אלו, שעלותם האמיתית יקרה מאד. הפוליסה לעומת זאת, משתלמת.

סוגי פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל

התחום הזה רחב מאד, יש סוגים שונים של הרחבות.
את הביטוח הבסיסי אפשר להשיג היום באמצעות חברות האשראי, הנסיעות וקופות החולים בעלות של שקלים בודדים ליום. הפוליסות הללו מקורן בחברות ביטוח. אתם כמובן יכולים לרכוש את הפוליסה ישירות מחברות הביטוח.

חשוב מאד לשים לב האם התנאים של הפוליסה מכסים את הצרכים שלכם מבחינת הטיול: אם זה טיול תרמילאים הסיכונים שלכם שונים מאשר טיול מאורגן של גיל הזהב. חשוב שתהיו מכוסים בכל מקרה של תאונה, תקלה, פציעה. לדוגמה, אם אתם נוסעים לסקי - עליכם לעשות ביטוח נסיעות לספורט אתגרי - שהוא הרחבה של פוליסת ביטוח "רגילה". המחיר משתנה ביחס לסיכון שחברת הביטוח צריכה לכסות. ספורט אתגרי יעלה יותר מאשר ביטוח להולכי רגל פשוטים.

כדי לחסוך עלויות מומלץ לא לקחת את הביטוח הגנרי שמציעים שלכם בחברות הנסיעה - אלא להתייעץ בסוכן שלכם.