בחירת פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל

   

בחירת פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל

ביטוח נסיעות לחו"ל, או כפי שלעתים קוראים לו - ביטוח נוסעים, הוא סוג מאד מיוחד של ביטוח, אשר כאמור בא לתת מענה לכל אדם אשר מחליט לנסוע לחו"ל. מה שמאד מייחד ביטוח נסיעות לחו"ל הוא העובדה שהיא כוללת בתוכה הרבה מאד פוליסות קטנות למעשה, שכוללות כיסוי ביטוחי עבור מגוון רחב מאד של מצבים. למעשה, אם בארץ אתם רוכשים מספר פוליסות ביטוח שונות עבור מגוון מקרים, הרי שבמקרה של ביטוח נסיעות לחו"ל כל מקרי הביטוח השונים מגולמים באותה הפוליסה.

למרות שאפשר להצביע באופן כללי על מגמה דומה בפוליסות של חברות הביטוח השונות, חשוב להכיר את הניואנסים הקטנים, על מנת שתוכלו לבחור את החברה הנכונה שתתן לכם ביטוח נוסעים, וגם תדעו איזו פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל כדאי לכם לבחור.
 

בוחרים על פי מצבכם ועל פי הטיול שלכם

בחירת פוליסה של ביטוח נסיעות לחו"ל צריכה להתבצע תוך כדי תשומת לב לשני דברים - המצב הרפואי שלכם, והאופי של הטיול. רוב חברות הביטוח השונות (ולצורך העניין, ביטוח נסיעות לחו"ל שנעשה דרך קופות חולים שהן מתווכות עבור חברות הביטוח נכלל בכך) מציעות חבילות בסיסיות של ביטוח נסיעות לחו"ל. החבילות הבסיסיות הללו מיועדות בעיקר עבור אנשים בריאים, שהטיול שלהם לא נושא כל אופי אתגרי או ספורטיבי (שכידוע כולל בתוכו יותר סיכונים, ולכן גם דורש כיסוי ביטוחי נרחב יותר, ופוליסה מקיפה יותר של ביטוח נוסעים). פוליסות אלו מכסות לרוב טיפולים רפואיים שונים, אשפוזים, הטסה של נפטר בחזרה לארץ, ביטוח עבור כבודה ועוד ועוד. יש גם מספר מאפיינים מיוחדים, אשר אפשר למצוא בפוליסות השונות, כמו לדוגמא שמירה על קשר עם צוות רפואי מהארץ, המשך כיסוי עבור טיפול רפואי בארץ ועוד

ראוי לציין שבמקרים רבים, לפוליסה הבסיסית של ביטוח נסיעות לחו"ל, אפשר להוסיף עוד סעיפים מיוחדים. סעיפים אלו לא מכריחים אתכם לרכוש פוליסה אחרת שהיא נרחבת, אלא מהווים נקודות קטנות וספציפיות. לדוגמא, אנשים רבים שרוכשים את החבילה הבסיסית של ביטוח נסיעות לחו"ל, לוקחים איתם את המחשב הנייד שלהם. משום שמחשב נייד הוא משמעותית יקר יותר מן הדברים האחרים שאתם לוקחים אתכם (בגדים, ספרים וכיו"ב), הוא דורש לרוב כיסוי נפרד, אותו ניתן כמובן לרכוש מחברת הביטוח במסגרת ביטוח מחשב נייד.
 

מתי כדאי להרחיב את הביטוח?

אז מתי כדאי לרכוש פוליסה נרחבת יותר של ביטוח נסיעות לחו"ל? ברגע שאתם מזהים למעשה סיכון מסוים. זכרו, כי כל פעולה יוצאת דופן שתבצעו בחו"ל, תדרוש מכם סכום מסוים של כסף. עדיף לשלם סכום קצת יותר גבוה עבור פוליסה נרחבת יותר של ביטוח נסיעות לחו"ל, ואז פשוט לטוס בשקט.

אם יש לכם עבר רפואי הכולל מחלות כרוניות וטיפולים, כדאי מאד לרכוש ביטוח נוסעים שייתן כיסוי מקיף יותר לטיפולים בתקרת סכום גבוהה. ראוי לציין, כי אנשים רבים שטסים לצפון אמריקה, רוכשים פוליסות מקיפות יותר של ביטוח נסיעות לחו"ל, משום שידוע שהטיפול הרפואי שם הוא יקר יחסית, ועדיף שהוא יהיה מגולם דרך פוליסת ביטוח מקיפה.
כמובן, שאם אתם מתכננים לבצע פעילות אתגרית בנסיעה שלכם, חשוב לציין זאת בפני חברת הביטוח. וכך תוכלו לקבל כיסוי מתאים.

אתם אפילו לא צריכים להתחיל לחשוב איזו פעילות בדיוק זו תהיה, ואפשר בהחלט לשמור על הספונטניות, רק חשוב לציין שאתם מתכננים לבצע פעילות כזו, כך שתוכלו לראות הצעות מתאימות של ביטוח נסיעות לחו"ל עבור החופשה שלכם